DETOXIKAČNÍ MASÁŽ MEDEM

Medovou masáž řadíme mezi starou a osvědčenou léčitelskou metodu, která využívá výborných účinků medu (především detoxikačních).

medova-masazPři medové masáži působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus. Jsou tak vysávány staré usazeniny a jedy až z hloubky tělesných tkání. Přes reflexní zóny zad stimuluje masáž činnost orgánů těla, které k nim patří. Při onemocnění těchto orgánů se může podstatně podílet na jejich léčení.

Medová masáž umožňuje svou podstatou provádění, tedy "tzv. pumpováním" za pomoci medu, na rozdíl od klasické masáže uvolnění toxinů z těla.

Svým detoxikačním působením osvobozuje medová masáž celý organismus od usazenin, které v průběhu let nahromadil z životního prostředí, potravy a léků. Medová hmota obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu. Je proto vhodná zvláště při velkém počtu typických civilizačních chorob, které souvisejí s usazováním jedů a škodlivin. V medu obsažené živiny se dostávají do krve a přes kůži se zpětně uvolňují uložené odpadní látky, což se projeví šedobílou "žvýkačkovitou" hmotou, ve kterou se med postupně během masáže mění.