DORNOVA METODA A BREUSSOVA MASÁŽ

dornovkaJe to jemná manuální terapie, při níž jsou klouby, obratle a brány energie uvedeny do správné polohy. Děje se to dynamicky, za spoluúčasti člověka potřebující pomoc. I když můžeme pociťovat bolest, je to na rozdíl od jiných korekčních nebo chiropraktických metod šetrný a bezpečný způsob ošetření bez vedlejších účinků.

Tlakem palce na páteř mohou být uvolněny blokády v tkáních i energetické bloky. Příčinou nesprávných poloh obratlů mohou být zkrácení svalů, nestejná délka dolních končetin, výrony způsobené nehodami, pády. Tato metodavyrovnává celkovou statiku těla. Důležitou roli při uvolňování spazmat v okolí obratlů a při jejich vyrovnávání při centralizovaných posunech sehrávají baňky s ventily.

S Dornovou metod ou se zároveň aplikuje Breussova masáž páteře. Masíruje se přímo páteř, její vzpřimovače a povrchové svaly.

K regeneraci meziobratlových plotének a k hlubšímu uvolnění svalů používáním třezalkový olej. Když je svalstvo příliš napjaté, tato masáž se používá ještě před aplikací Dornovy metody.

Popis jednotlivých masáží

Medové masáže

Jednodenní školení, cena 1.200,-
s certifikátem pro tuto činnost.

Základy SU JOKu

Jednodenní školení, 1.500,- včetně pomůcek a certifikátu.